Naujienos

2020-09-03 11:09:51

Kelionė po Trakų kraštą

                      Rugpjūčio 19 d. Pakalniškių vaikų dienos centras „Ištieskime šeimai pagalbos ranką“ vyko į pažintinę kelionę po Trakų kraštą. Anksti ryte visi susirinkome prie Elektrėnų socialinės globos namų Pakalniškių centro ir pajudėjome link pirmosios lankytinos vietos.

                      Išvyka prasidėjo Varnikų pažintiniame take. Pėsčiomis nukeliavome beveik 4 kilometrus, sustojome prie 10 informacinių stotelių apie šią gamtos vietą. Vaikams didžiausią įspūdį paliko, jog pelkėje ir sausumoje augančios pušys yra vienodo amžiaus, tačiau jų dydis skiriasi daugybę kartų dėl naudingųjų medžiagų kiekio skirtumo sausumoje ir pelkėje. Vaikų dienos centro lankytojai grožėjosi Pilkiškio ežeru, kuris dabar tėra tik buvusio didelio ežero liekana.

                      Po žygio Varnikų pažintiniame take, grįžome į pačią pirmą stotelę su vaizdu į daubą, kurioje surengėme mažą pikniką. Pasistiprinę nuvykome prie Trakų pilies, kur mūsų laukė laivas „Skaistis“. Vaikai buvo sužavėti jo dydžiu. Beveik 1 valandą plaukėme Trakų ežerynu, vaikai iš dar nematytų pusių pamatė Trakų pilį, Užutrakio dvarą, įvairias salas. Išlipę pasivaikščiojome po pilies salą. Vaikai mąstė, kad kaip keista, jog prieš daugybę metų čia vaikščiojo kunigaikštis Vytautas.

                        Po gražios dienos grįžome į vaikų dienos centrą, kur toliau dalinomės dienos įspūdžiais.